Sensata-Airpax 279-1-1-51-9-9-100-H
Part No.:
279-1-1-51-9-9-100-H
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
Anpu279-1-1-51-9-9-100-H.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
279
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
100A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
160 V
Actuator Type:
Lever
Number of Poles:
1
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
CSA, cULus, UL489A
1. How to order 279-1-1-51-9-9-100-H on Anpu?
3. Are the 279-1-1-51-9-9-100-H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 279-1-1-51-9-9-100-H?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series 279 279 279 279 279
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type DIN Rail DIN Rail DIN Rail Panel Mount DIN Rail
Current Rating (Amps) 60A 80A 3A 5A 25A
Voltage Rating - AC - - - - -
Voltage Rating - DC 160 V 160 V 160 V 160 V 160 V