Sensata-Airpax CMRB1-1RLS4C-52-40.0-DE-01-T
Part No.:
CMRB1-1RLS4C-52-40.0-DE-01-T
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuCMRB1-1RLS4C-52-40.0-DE-01-T.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
CMR
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
40A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V