| Image |  |
| Series | SNAPAK® | SNAPAK® | SNAPAK® | SNAPAK® | SNAPAK® |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount |
| Current Rating (Amps) | 3A | 10A | 15A | 15A | 7.5A |
| Voltage Rating - AC | - | - | - | - | - |
| Voltage Rating - DC | 80 V | 80 V | - | 80 V | 80 V |