Sensata-Airpax IAG6-1-51-40.0-A-01
Part No.:
IAG6-1-51-40.0-A-01
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuIAG6-1-51-40.0-A-01.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IAG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
40A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V