Sensata-Airpax IAGN6-1-52-.500
Part No.:
IAGN6-1-52-.500
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuIAGN6-1-52-.500.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IAG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
500mA
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V