Sensata-Airpax IAGN6-1-62-20.0
Part No.:
IAGN6-1-62-20.0
Datasheet:
AnpuIAGN6-1-62-20.0.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
Actuator Type:
Toggle
Number of Poles:
1
Illumination:
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
1. How to order IAGN6-1-62-20.0 on Anpu?
3. Are the IAGN6-1-62-20.0 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IAGN6-1-62-20.0?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series IAG IAG IAG IAG IAG
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Current Rating (Amps) 20A 15A 30A 40A 50A
Voltage Rating - AC - 250 V - - -
Voltage Rating - DC - 80 V - - -