Sensata-Airpax IALK1-1-52-100.-A-01
Part No.:
IALK1-1-52-100.-A-01
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuIALK1-1-52-100.-A-01.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IAL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
100A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V