Sensata-Airpax IALNK1-1-53-100.
Part No.:
IALNK1-1-53-100.
Datasheet:
AnpuIALNK1-1-53-100..pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR TOGGLE
Mounting Type:
Chassis Mount
Current Rating (Amps):
100A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
Actuator Type:
Lever
Number of Poles:
1
Illumination:
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
1. How to order IALNK1-1-53-100. on Anpu?
3. Are the IALNK1-1-53-100. price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IALNK1-1-53-100.?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series IAL IAL IAL IAL IAL
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Panel Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
Current Rating (Amps) 10A 80A 70A 20A 7.5A
Voltage Rating - AC - - - - -
Voltage Rating - DC 80 V - - - -