Sensata-Airpax ICLR1-0A-SW-60.0-B-90-N
Part No.:
ICLR1-0A-SW-60.0-B-90-N
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuICLR1-0A-SW-60.0-B-90-N.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
ICL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Switch Only
Current Rating (Amps):
60A
Voltage Rating - AC:
240 V
Voltage Rating - DC:
110 V