Sensata-Airpax IDLBXK1-1-72-100.-GK-N6
Part No.:
IDLBXK1-1-72-100.-GK-N6
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuIDLBXK1-1-72-100.-GK-N6.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IDL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Chassis Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
100A
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
1
Illumination:
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
1. How to order IDLBXK1-1-72-100.-GK-N6 on Anpu?
3. Are the IDLBXK1-1-72-100.-GK-N6 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IDLBXK1-1-72-100.-GK-N6?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series IDL IDL IDL - IDL
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Chassis Mount Panel Mount Chassis Mount - Chassis Mount
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay) - Magnetic (Hydraulic Delay) - Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) 100A 40A 50A - 20A
Voltage Rating - AC - - - - -
Voltage Rating - DC - 65 V - - -