Sensata-Airpax IDLBXK1-1-72-50.0-GK-N6
Part No.:
IDLBXK1-1-72-50.0-GK-N6
Datasheet:
AnpuIDLBXK1-1-72-50.0-GK-N6.pdf
Description:
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER
Mounting Type:
Chassis Mount
Current Rating (Amps):
50A
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
1
Approval Agency:
1. How to order IDLBXK1-1-72-50.0-GK-N6 on Anpu?
3. Are the IDLBXK1-1-72-50.0-GK-N6 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IDLBXK1-1-72-50.0-GK-N6?
Current Rating (Amps) 100A 40A 50A - 20A
Voltage Rating - AC - - - - -
Voltage Rating - DC - 65 V - - -