Sensata-Airpax IEG6-0-SW-30.0-A-01-V
Part No.:
IEG6-0-SW-30.0-A-01-V
Datasheet:
AnpuIEG6-0-SW-30.0-A-01-V.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Series:
IEG
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
30A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V