IEG6-1-52-15.0-01-V.pdf
| Image |  |
| Series | IEG | IEG | IEG | IEG | IEG |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount |
| Current Rating (Amps) | 50A | 15A | 30A | 40A | 15A |
| Voltage Rating - AC | - | - | - | 250 V | 250 V |
| Voltage Rating - DC | 80 V | 80 V | - | 80 V | 80 V |