Sensata-Airpax IEG6-36996-50-V
Part No.:
IEG6-36996-50-V
Datasheet:
AnpuIEG6-36996-50-V.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Series:
IEG
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Voltage Rating - DC:
Actuator Type:
Lever
Number of Poles:
1
Illumination:
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
CSA, TUV, UL1077
1. How to order IEG6-36996-50-V on Anpu?
3. Are the IEG6-36996-50-V price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IEG6-36996-50-V?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series IEG IEG IEG IEG IEG
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount
Current Rating (Amps) 50A 15A 30A 40A 15A
Voltage Rating - AC - - - 250 V 250 V
Voltage Rating - DC 80 V 80 V - 80 V 80 V