Sensata-Airpax IEG66-1-51-10.0-01-V
Part No.:
IEG66-1-51-10.0-01-V
Datasheet:
AnpuIEG66-1-51-10.0-01-V.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V