Sensata-Airpax IEGHF66-1-72-40.0-A-21-V
Part No.:
IEGHF66-1-72-40.0-A-21-V
Datasheet:
AnpuIEGHF66-1-72-40.0-A-21-V.pdf
Product Status:
Obsolete
Current Rating (Amps):
40A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V