Sensata-Airpax IEGS1-1REG4-51-20.0-01-V
Part No.:
IEGS1-1REG4-51-20.0-01-V
Datasheet:
AnpuIEGS1-1REG4-51-20.0-01-V.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Series:
IEG
Mounting Type:
Panel Mount, Snap-In
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V