Sensata-Airpax IEGZX11-1-61F-10.0-A-03-V
Part No.:
IEGZX11-1-61F-10.0-A-03-V
Datasheet:
AnpuIEGZX11-1-61F-10.0-A-03-V.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Series:
IEG
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V