Sensata-Airpax IEL1-1-61-60.0-01-V
Part No.:
IEL1-1-61-60.0-01-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuIEL1-1-61-60.0-01-V.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IEL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
60A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V