Sensata-Airpax IELBXK1-1REC4-51-40.0-A-M2-V
Part No.:
IELBXK1-1REC4-51-40.0-A-M2-V
Datasheet:
AnpuIELBXK1-1REC4-51-40.0-A-M2-V.pdf
Current Rating (Amps):
40A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V