Sensata-Airpax IPA-1-37250-02
Part No.:
IPA-1-37250-02
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuIPA-1-37250-02.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IPA
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
Actuator Type:
Lever
Number of Poles:
1
Illumination:
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
1. How to order IPA-1-37250-02 on Anpu?
3. Are the IPA-1-37250-02 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of IPA-1-37250-02?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax Sensata-Airpax
Series IPA IPA IPA IPA IML
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Product Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Panel Mount Panel Mount Panel Mount Panel Mount DIN Rail
Current Rating (Amps) 7.5A 30A 5A 30A 10A
Voltage Rating - AC 250 V - - 250 V 277 V
Voltage Rating - DC 80 V - - 65 V 80 V