Sensata-Airpax IUGN1-1-61-2.50
Part No.:
IUGN1-1-61-2.50
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuIUGN1-1-61-2.50.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IUG
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
2.5A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V