Sensata-Airpax IUL1-4-52-2.50-01
Part No.:
IUL1-4-52-2.50-01
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuIUL1-4-52-2.50-01.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IUL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
2.5A
Voltage Rating - AC:
480 V
Voltage Rating - DC:
80 V