Sensata-Airpax IULK1-1REC4-72-25.0-A-91
Part No.:
IULK1-1REC4-72-25.0-A-91
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuIULK1-1REC4-72-25.0-A-91.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IUL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
DIN Rail
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
25A
Voltage Rating - AC:
480 V
Voltage Rating - DC:
80 V