Sensata-Airpax IULNK1-1-51-20.0-K
Part No.:
IULNK1-1-51-20.0-K
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuIULNK1-1-51-20.0-K.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
IUL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V