Sensata-Airpax LELBX1-1-62F-20.0-M6-V
Part No.:
LELBX1-1-62F-20.0-M6-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuLELBX1-1-62F-20.0-M6-V.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
LEL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
415 V
Voltage Rating - DC:
80 V