Sensata-Airpax LELBX1-1-63F-20.0-M3
Part No.:
LELBX1-1-63F-20.0-M3
Datasheet:
AnpuLELBX1-1-63F-20.0-M3.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Series:
LEL
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V