Sensata-Airpax LELBXB1-1REC4-52-50.0-A1-M3-V
Part No.:
LELBXB1-1REC4-52-50.0-A1-M3-V
Datasheet:
AnpuLELBXB1-1REC4-52-50.0-A1-M3-V.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Series:
LEL
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
50A
Voltage Rating - AC:
415 V
Voltage Rating - DC:
80 V