Sensata-Airpax LELBXK1-1-51-70.0-M6-V
Part No.:
LELBXK1-1-51-70.0-M6-V
Datasheet:
AnpuLELBXK1-1-51-70.0-M6-V.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Series:
LEL
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
70A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V