Sensata-Airpax LELBXK1-1-53-80.0-A-P3-V
Part No.:
LELBXK1-1-53-80.0-A-P3-V
Datasheet:
AnpuLELBXK1-1-53-80.0-A-P3-V.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Series:
LEL
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
60A
Voltage Rating - AC:
415 V
Voltage Rating - DC:
80 V