Sensata-Airpax LELK1-1REC4-51-45.0-AV-01-V
Part No.:
LELK1-1REC4-51-45.0-AV-01-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuLELK1-1REC4-51-45.0-AV-01-V.pdf
Description:
CIR BRKR HYD MAG
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
LEL
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
45A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
80 V