Sensata-Airpax LMLK1-1REC4-36464-50-V
Part No.:
LMLK1-1REC4-36464-50-V
Datasheet:
AnpuLMLK1-1REC4-36464-50-V.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER
Series:
LML
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Actuator Type:
Lever
Number of Poles:
1
Approval Agency:
1. How to order LMLK1-1REC4-36464-50-V on Anpu?
3. Are the LMLK1-1REC4-36464-50-V price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LMLK1-1REC4-36464-50-V?
Current Rating (Amps) 50A 50A - - -
Voltage Rating - AC 415 V - - - -
Voltage Rating - DC 80 V - - - -