Sensata-Airpax LMLK1-1REC4-52-20.0-01-V
Part No.:
LMLK1-1REC4-52-20.0-01-V
Datasheet:
AnpuLMLK1-1REC4-52-20.0-01-V.pdf
Description:
CIR BRKR,HYDMAG
Series:
LML
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
20A
Actuator Type:
Lever
Number of Poles:
1
Illumination:
None
Illumination Voltage (Nominal):
Approval Agency:
CCC, VDE
1. How to order LMLK1-1REC4-52-20.0-01-V on Anpu?
3. Are the LMLK1-1REC4-52-20.0-01-V price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of LMLK1-1REC4-52-20.0-01-V?
Current Rating (Amps) 50A 50A - - -
Voltage Rating - AC 415 V - - - -
Voltage Rating - DC 80 V - - - -