Sensata-Airpax PR21-62-12.0A-XX-V
Part No.:
PR21-62-12.0A-XX-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuPR21-62-12.0A-XX-V.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
SNAPAK®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
12A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V