R11-62-1.25A-W01CV-V.pdf
| Image |  |
| Series | SNAPAK® | SNAPAK® | SNAPAK® | SNAPAK® | SNAPAK® |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount |
| Current Rating (Amps) | 10A | 25A | 20A | 15A | 30A |
| Voltage Rating - AC | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V | 125 V |
| Voltage Rating - DC | 32 V | 32 V | 32 V | 32 V | 32 V |