Sensata-Airpax R11S-62-10.0A-W06CH-D-T
Part No.:
R11S-62-10.0A-W06CH-D-T
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Category:
Circuit Breakers
Package:
Datasheet:
AnpuR11S-62-10.0A-W06CH-D-T.pdf
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Series:
SNAPAK®
Packaging:
Bulk
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
10A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
65 V