R21-69-10.0A-B06IH-V.pdf
| Image |  |
| Series | SNAPAK® | SNAPAK® | SNAPAK® | SNAPAK® | SNAPAK® |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount | Panel Mount |
| Current Rating (Amps) | 10A | 15A | 2A | 15A | - |
| Voltage Rating - AC | - | - | - | 250 V | - |
| Voltage Rating - DC | - | - | - | 65 V | - |
| Actuator Type | Rocker | Rocker | Rocker | Rocker | Rocker |
| Number of Poles | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Illumination | Green | Green | - | None | - |
| Illumination Voltage (Nominal) | 250V | 250V | - | - | - |