SiTime SIT3372AI-1E2-25NB10.240000
Part No.:
SIT3372AI-1E2-25NB10.240000
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
AnpuSIT3372AI-1E2-25NB10.240000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 10.2400MHZ LVPECL
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency:
10.24 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±20ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
92mA
Supplier Device Package:
6-PQFV (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)