SiTime SIT3373AI-1E2-33NU500.000000
Part No.:
SIT3373AI-1E2-33NU500.000000
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
AnpuSIT3373AI-1E2-33NU500.000000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 500.0000MHZ LVPECL
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Frequency:
500 MHz
Function:
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±3170ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
6-PQFD (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)