SiTime SIT3373AI-2C2-33EE260.000000
Part No.:
SIT3373AI-2C2-33EE260.000000
Datasheet:
AnpuSIT3373AI-2C2-33EE260.000000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 260.0000MHZ LVDS
Frequency:
260 MHz
Function:
Enable/Disable
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±100ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
89mA
Supplier Device Package:
6-PQFV (5x3.2)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)