SiTime SIT3373AI-2E2-25NB540.000000
Part No.:
SIT3373AI-2E2-25NB540.000000
Datasheet:
AnpuSIT3373AI-2E2-25NB540.000000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 540.0000MHZ LVDS
Frequency:
540 MHz
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±20ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package:
6-PQFV (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)