SIT3373AI-2E2-30NE644.531250.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | SiTime | SiTime | SiTime | SiTime | SiTime |
| Package/Case | - | 6-SMD, No Lead | 6-SMD, No Lead | 6-SMD, No Lead | 6-SMD, No Lead |
| Packaging | Bulk | Strip | Strip | Strip | Strip |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Base Resonator | - | MEMS | MEMS | MEMS | MEMS |
| Type | - | VCXO | VCXO | VCXO | VCXO |
| Frequency | - | 614.4 MHz | 614 MHz | 622 MHz | 644.53125 MHz |
| Function | - | - | - | - | - |
| Output | - | LVPECL | LVPECL | LVPECL | LVPECL |
| Voltage - Supply | - | 2.5V | 2.5V | 2.5V | 2.5V |
| Frequency Stability | - | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | - | ±3145ppm | ±3145ppm | ±3145ppm | ±3145ppm |
| Operating Temperature | - | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C | -40°C ~ 85°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - | - | - | - | - |
| Current - Supply (Max) | - | - | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | - | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size / Dimension | - | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - | 0.035" (0.90mm) | 0.035" (0.90mm) | 0.035" (0.90mm) | 0.035" (0.90mm) |