SiTime SIT3373AI-4E2-28NG625.000000
Part No.:
SIT3373AI-4E2-28NG625.000000
Manufacturer:
SiTime
Category:
Oscillators
Package:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Datasheet:
AnpuSIT3373AI-4E2-28NG625.000000.pdf
Description:
MEMS OSC VCXO 625.0000MHZ HCSL
Manufacturer:
SiTime
Series:
SiT3373, Elite Platform™
Package/Case:
6-SMD, No Lead Exposed Pad
Packaging:
Strip
Product Status:
Active
Base Resonator:
MEMS
Type:
VCXO
Frequency:
625 MHz
Function:
Output:
HCSL
Voltage - Supply:
2.8V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
±120ppm
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
6-PQFV (7x5)
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.035" (0.90mm)