SIT3521AC-2C1331GU50.516667Y.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | SiTime | SiTime | SiTime | SiTime | SiTime |
| Product Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Base Resonator | MEMS | MEMS | MEMS | MEMS | MEMS |
| Type | DCXO | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) | XO (Standard) |
| Frequency | 50.523333 MHz | 50 MHz | 50 MHz | 50 MHz | 50.516667 MHz |
| Function | - | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable | Enable/Disable |
| Output | LVDS | HCSL | HCSL | HCSL | LVDS |
| Voltage - Supply | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V | 3.3V |
| Frequency Stability | ±20ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±50ppm | ±20ppm |
| Absolute Pull Range (APR) | ±3200ppm | ±1545ppm | ±1545ppm | ±1545ppm | ±3185ppm |
| Operating Temperature | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C | -20°C ~ 70°C |
| Spread Spectrum Bandwidth | - | - | - | - | - |
| Current - Supply (Max) | 79mA | 80mA | 80mA | 80mA | 89mA |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| Mounting Type | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount | Surface Mount |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.035" (0.90mm) | 0.035" (0.90mm) | 0.035" (0.90mm) | 0.035" (0.90mm) | 0.035" (0.90mm) |