SiTime SIT3907AC-CF-33NM-100.000000Y
Part No.:
SIT3907AC-CF-33NM-100.000000Y
Datasheet:
AnpuSIT3907AC-CF-33NM-100.000000Y.pdf
Description:
MEMS OSC DCXO 100.0000MHZ LVCMOS
Series:
SiT3907
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Type:
DCXO
Frequency:
100 MHz
Function:
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±10ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
34mA
Supplier Device Package:
6-PQFD (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)