SiTime SIT3907AI-2F-18NE-100.000000T
Part No.:
SIT3907AI-2F-18NE-100.000000T
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
AnpuSIT3907AI-2F-18NE-100.000000T.pdf
Description:
MEMS OSC DCXO 100.0000MHZ LVCMOS
Series:
SiT3907
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Frequency:
100 MHz
Function:
Output:
LVCMOS, LVTTL
Voltage - Supply:
1.8V
Frequency Stability:
±10ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
34mA
Supplier Device Package:
4-SMD (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)