SiTime SIT3921AC-1B2-25NH16.000000T
Part No.:
SIT3921AC-1B2-25NH16.000000T
Package:
6-SMD, No Lead
Datasheet:
AnpuSIT3921AC-1B2-25NH16.000000T.pdf
Description:
MEMS OSC DCXO 16.0000MHZ LVPECL
Series:
SiT3921
Package/Case:
6-SMD, No Lead
Frequency:
16 MHz
Function:
Output:
LVPECL
Voltage - Supply:
2.5V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
69mA
Supplier Device Package:
6-SMD (3.2x2.5)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)