SiTime SIT5021AI-2DE-33N-156.250000Y
Part No.:
SIT5021AI-2DE-33N-156.250000Y
Datasheet:
AnpuSIT5021AI-2DE-33N-156.250000Y.pdf
Description:
MEMS OSC TCXO 156.2500MHZ LVDS
Type:
TCXO
Frequency:
156.25 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±5ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
55mA
Size / Dimension:
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)