SiTime SIT8008AI-22-33E-58.600000
Part No.:
SIT8008AI-22-33E-58.600000
Datasheet:
AnpuSIT8008AI-22-33E-58.600000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 58.6000MHZ H/LV-CMOS
Frequency:
58.6 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)