SiTime SIT8008BI-22-33N-8.000000
Part No.:
SIT8008BI-22-33N-8.000000
Datasheet:
AnpuSIT8008BI-22-33N-8.000000.pdf
Description:
MEMS OSC XO 8.0000MHZ H/LV-CMOS
Frequency:
8 MHz
Voltage - Supply:
3.3V
Frequency Stability:
±25ppm
Absolute Pull Range (APR):
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth:
Current - Supply (Max):
4.5mA
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)
1. How to order SIT8008BI-22-33N-8.000000 on Anpu?
3. Are the SIT8008BI-22-33N-8.000000 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SIT8008BI-22-33N-8.000000?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer SiTime SiTime SiTime SiTime SiTime
Series SiT8008B SiT8008B SiT8008B SiT8008B SiT8008B
Package/Case 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead 4-SMD, No Lead
Packaging Bulk Bulk Bulk Strip Strip
Product Status Active Active Active Active Active
Base Resonator MEMS MEMS MEMS MEMS MEMS
Type XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard) XO (Standard)
Frequency 5 MHz 8 MHz 19.44 MHz 30 MHz 12.288 MHz
Function Enable/Disable - Enable/Disable Enable/Disable Standby (Power Down)
Output HCMOS, LVCMOS HCMOS, LVCMOS HCMOS, LVCMOS HCMOS, LVCMOS HCMOS, LVCMOS
Voltage - Supply 3.3V 3.3V 3.3V 3.3V 2.25V ~ 3.63V
Frequency Stability ±25ppm ±25ppm ±25ppm ±50ppm ±50ppm
Operating Temperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max) 4.5mA 4.5mA 4.5mA 4.5mA 4.5mA
Ratings - - - - -
Mounting Type Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Supplier Device Package 4-VDFN (3.2x2.5) 4-VDFN (3.2x2.5) 4-PQFN (7x5) 4-PQFN (7x5) 4-PQFN (5x3.2)
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm) 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm) 0.031" (0.80mm) 0.039" (1.00mm) 0.039" (1.00mm) 0.031" (0.80mm)